Zpět

Ing. arch. Jaroslav Klaška

1. místopředseda Poslaneckého klubu, volený člen CV
Ačkoli jsem vystudoval architekturu, která mě, spolu s dějinami a uměním, vždy velmi zajímala a bavila, život mi připravuje jinou cestu. Po krátkém období v projektovém ateliéru jsem pracoval na stavebním úřadě města Šlapanice, a tak jsem stavby poznával spíše z hlediska urbanistického, právního, společenského a ekonomického. Právě otázka ekonomie mě zaujala natolik, že jsem si doplnil vzdělání studiem oceňování nemovitostí a vypracováváním znaleckých posudků. Otázka financí, hospodaření a starání se o svěřené hodnoty mě provází nejen v mé práci starosty města, ale i nyní v Poslanecké sněmovně, kde jsem členem rozpočtového výboru a specializuji se na fiskální politiku (státní rozpočet, finance). Členstvím v KDU-ČSL jsem věrný rodinné tradici (můj dědeček zakládal v předválečných letech lidovou stranu v Kobylnicích) a věrný svému životnímu přesvědčení, že je možné vnést křesťanské hodnoty do všech oblastí života. O to se snažím jak v úzkém rodinném kruhu, tak i v širších, profesních vztazích. 
Od 23. listopadu 2006 jsem uvolněn k výkonu funkce starosty města Šlapanic. Taktéž jsem předsedou Svazku pro vodovody a kanalizace Šlapanicko, předsedou obecně prospěšné společnosti Mohyla míru – Austerlitz, o.p.s. a místopředsedou Komise regionálního rozvoje Rady Jihomoravského kraje. Jsem ženatý a mám tři děti. Mezi jeho koníčky patří hudba, dějiny architektury a sport, zejména formule 1.

Pracuji v KDU-ČSL již dlouhou dobu a vždycky jsem považoval za důležité pracovat pro stranu, která hájí a šíří hodnoty, které jsou mi vlastní. Zvlášť do dnešní neklidné politické scény je třeba vnášet slušnost, poctivost, zodpovědnost a pracovitost. Přítomnost na kandidátce KDU-ČSL chápu jako projev důvěry i ocenění mého působení ve funkci starosty města Šlapanice a zároveň jako výzvu pomoci vrátit KDU-ČSL do parlamentu. Chtěl bych, aby naše očištěná a omlazená strana získávala důvěru lidí, aby pomohla vrátit naději, že je možné dělat politiku slušně, že to záleží na nás všech. Ono k vítězství zla stačí, když dobří lidé nedělají nic.“

Z pozice poslance budu mít větší možnosti, jak podporovat nejen Šlapanicko, kterému jsem věnoval svých 7 starostovských let, ale i širší oblast jižní Moravu, tak specifickou a nenapodobitelně krásnou ve svých tradicích. V roli poslance plánuji dokončit poslední rok starostování a v jeho průběhu se naplno zapojit do práce poslance Parlamentu ČR. S vaší podporou, se zkušenostmi, které jsem mohl získat ve spolupráci s týmem odborníků, budeme „Dávat zemi do pořádku“.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Ivana Hrubá
777 335 608
hrubai@psp.cz
Poslanecká kancelář v Praze

Horáková Ivana
736 529 202
horakova@jaroslav-klaska.cz
Regionální kancelář Brno

Jan Novotný
777 001 799 
kancelar@jaroslav-klaska.cz
Regionální kancelář Brno