Zpět

Mgr. Ondřej Benešík

místopředseda KDU-ČSL

 Jako křesťanští demokraté nesmíme dopustit, aby se debata o evropské integraci u nás omezovala pouze na ekonomické otázky. Jako křesťanští demokraté musíme vždy připomínat skutečnost, že naše prosperita je z velké části závislá na hodnotovém systému založeném na křesťanství. Jedná se o solidaritu a svobodu spojenou s odpovědností a vnímáním rodiny jako základu společnosti. To je Evropa, ke které se hlásíme, a do které jsme také chtěli patřit. I toto se snažím v každodenní politice prosazovat. Koneckonců, nikdo jiný to za nás neudělá.
 
 
S manželkou Jitkou vychováváme tři děti - desetiletého Ondru, sedmiletého Martina a tříletou Lucku. V Poslanecké sněmovně chci využít jednak zkušenosti z komunální a regionální politiky, ale také poznatky z několikaletého působení ve Výboru regionů v Bruselu.

Díky „nevhodnému“ kádrovému posudku jsem těsně před Sametovou revolucí nebyl doporučen ke studiu na gymnáziu, proto jsem se rozhodl pro Střední zemědělskou školu ve Starém Městě. Tohoto rozhodnutí jsem nikdy nelitoval. Vedle kvalitního odborného vzdělání jsem získal i řidičské oprávnění na traktor a nákladní automobil a zúčastnil se několika odborných stáží v Rakousku, Itálii a Francii. Rozhodně nepatřím k lidem, kteří nikdy nepřičichli k pořádné práci.

Po maturitě jsem se dva roky věnoval intenzivnímu studiu angličtiny a němčiny. Následně jsem na Evropském polytechnickém institutu vystudoval obor Obchodní studia a poté politologii na Masarykově univerzitě. Ovládám angličtinu, dále mluvím plynule německy a částečně rusky. Svou obec se snažím spravovat tak, aby na ni mohli být lidé pyšní a aby v ní chtěly bydlet i mé děti.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Přímý kontakt na asistenty:

Adéla Chamrádová
723 757 229
chamradova.adela@gmail.com
Poslanecká kancelář Praha

Martin Schön
732 602 832
schonmartin@seznam.cz
P
oslanecká kancelář Zlín