Zpět

Ing. Jan Bartošek

místopředseda KDU-ČSL, místopředseda Poslanecké sněmovny
Jsem rodák z Jihlavy a jsem místopředsedou strany pro sociální politiku a také místostarosta Dačic. 
Pracoval jsem jako terapeut v Terapeutické komunitě Podcestný mlýn u Dačic, kde jsem se věnoval práci s lidmi, kteří byli závislí na drogách a toužili se ze své závislosti dostat. Nyní jsem také externím pedagogem na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, na katedře speciální pedagogiky.

V říjnu 2010 jsem byl zvolen zastupitelem města Dačice a o měsíc později i jeho místostarostou. Práce komunálního politika je pro mne tou nejlepší myslitelnou průpravou pro praktickou politiku. Zde je třeba věci opravdu vytvářet, ideologické spory nemají ve věcném souboji o správná řešení místo.

V rámci KDU-ČSL se věnuji sociální politice, chtěl bych dobrou pověst strany v sociální oblasti šířit i mezi lidi, kteří o nás nic nevědí. Chci dokázat, aby nás lidé volili pro to, co děláme, a ne pro to, jak o nás mluví různé klepy a drby. Lidovci byli vždy stranou sociálně citlivou – a nesocialistickou. Pomáháme lidem zpět do života, ne k sociálním dávkám. K těm, kteří se do života nemohou vrátit, je třeba chovat se ohleduplně a s respektem. Práce a důstojnost lidské osoby jsou základní podmínky našeho sociálního přístupu. Proto jsem v roce 2012 věnoval veškeré úsilí k odhalení nepravostí, které se na ministerstvu práce děly za ministra Drábka.

Jsem ženatý a máme s mojí ženou dva syny. Mezi mé koníčky - takřka koně - patří ochotnické divadlo, rybaření a turistika.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Přímý kontakt na asistenty:

Heller Šimon
739 385 296
heller@janbartosek.cz
Poslanecká kancelář v Českých Budějovicích

Martina Pelikánová
604 871 452
pelikanova@janbartosek.cz
Poslanecká kancelář v Praze

Iva Švarcová
724 737 929
svarcova@psp.cz
Sekretariat místopředsedy sněmovny