KDU.breadcrumbs.homeAkce Sjezd 2017 - Praha Aktuality Články Celostátní sjezd schválil koaliční smlouvu mezi KDU-ČSL a hnutím STAN pro sněmovní volby 2017
Zpět

Celostátní sjezd schválil koaliční smlouvu mezi KDU-ČSL a hnutím STAN pro sněmovní volby 2017

Přidáno 27. 5. 2017
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 27. 5. 2017
Celostátní sjezd KDU-ČSL v Praze schválil koaliční smlouvu pro volby do Poslanecké sněmovny v roce 2017 mezi KDU-ČSL a hnutím STAN.

„Koalice se STAN má smysl. Hned první průzkumy nám ukázaly, že koalice může získat až dvaapůlkrát více voličů, než je aktuální součet obou stran jednotlivě.  Větší počet mandátů může zabránit vzniku mocenského monopolu protestního hnutí, a také vstupu extremistů do vlády. Ukažme, že je zde síla, která je schopná zařídit, aby se zde žilo lépe nám i našim potomkům. Věřím, že společně dokážeme víc, že společně dokážeme vítězit. Děkuji vám za toto odvážné rozhodnutí,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Koaliční smlouva byla schválena počtem 228 hlasů z 269 platných.10 hlasů bylo neplatných.
„Přirozeně toto rozhodnutí vřele vítám. Teď nás čeká intenzivní kampaň, abychom přesvědčili co nejvíce voličů, co to přinese jim. Chceme oslovit voliče přemýšlivé, voliče, kteří si váží svých svobod a nechtějí, aby jejich život řídil někdo jiný. Podaná ruka "Starosty" bude vždycky platit,“ řekl Petr Gazdík, předseda hnutí STAN.

U příležitosti schválení koaliční smlouvy byl na celostátním sjezdu promítnutý spot, který pro tuto příležitost natočil Filip Renč.

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
hrusova@kdu.cz