Zpět

PhDr. Ivan Gabal

poslanec za KDU-ČSL
Vystudoval jsem sociologii na Univerzitě Karlově. Po vojně jsem pracoval v Akademii věd a věnoval se analýze vzdělání, včetně mezinárodních srovnání koncem 80. let. V roce 1989 jsem stál u zrodu Kruhu nezávislé inteligence, kde se sešlo několik set s poměry nespokojených lidí z akademické obce. Vznikla tak jediná nedisidentská organizace, která spoluzaložila Občanské fórum. 
Od února 1990 jsem převzal pozici volebního manažera OF pro první volby. V roce 1991 jsem na žádost Václava Havla založil a vedl Odbor analýz v jeho kanceláři (československého) prezidenta. V okruhu jeho externích spolupracovníků jsem zůstal po celé jeho prezidentské působení. V roce 1992 jsem vedl volební kampaň Občanského hnutí Jiřího Dienstbiera. Od roku 1993 pracuji v privátním sektoru, nejdříve jako partner ve společnosti AISA, od roku 1994 ve své vlastní firmě. Před rokem jsem se prvně pokoušel o zvolení do Senátu. Poslední dva roky se rovněž věnuji práci v protikorupčních organizacích.

Mám bezpečnostní prověrku na stupeň „Tajné“, imunitu nepotřebuji. Jsem zvyklý hodně a samostatně pracovat. Umím se obklopit schopnými lidmi, říci svůj názor a slyšet argumenty oponentů.

Moje manželka je velvyslankyní EU v Bagdádu. Máme dvě dcery. Záleží nám proto na tom, jak a kam se bude tato země vyvíjet a jaké v ní budou poměry. Na současné situaci si cením prosperitu, bezpečí evropského kontinentu a rodící se obnovu právního státu a vlády práva nad politikou. Zároveň jsem přesvědčený, že česká politika je spíše zpomalujícím faktorem vývoje a česká společnost i ekonomika by měly na víc, kdyby je česká politika nebrzdila.

Sociologie zapojená do analýzy praktických problémů a do hledání jejich řešení ve veřejném i soukromém sektoru je mým pracovním oborem. Týmová práce s důrazem na znalost a fakta jsou základním východiskem mé dosavadní práce. Více si můžete přečíst na firemním webu gac.cz, další osobní informace i reference od dalších lidí na osobní stránce www.gabal.cz.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva

Přímý kontakt na asistenty:

Nathalie Lukyová
734 483 284
lukyovan@psp.cz
Poslanecká kancelář v Praze

Tomáš Ryza
776 089 866
ryzat@psp.cz
Regionální kancelář v Kutné Hoře