KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 V čem spočívá důslednější ochrana vnějších hranic Unie - kterou schválili europoslanci?
Zpět

V čem spočívá důslednější ochrana vnějších hranic Unie - kterou schválili europoslanci?

Přidáno 17. 2. 2017 tiskové oddělení
16.2.2017 21:10 ČRo Plus
Výraznou většinou hlasů prošly dnes v Evropském parlamentu dvě normy, které mají vést k účinnější prevenci teroristických útoků na území Evropské unie. Nově se tak v členských státech stane trestným činem například obhajoba terorismu, či účast na výcviku teroristů. Europoslanci také schválili přísnější kontroly na vnějších hranicích unie. O obou právních úpravách teď budu mluvit s europoslancem za KDU-ČSL, předsedou Právního výboru Evropského parlamentu, Pavlem Svobodou.

Pavel Svoboda: "To, co jsme my teď přijali, zahrnuje velmi užitečné věci. Například kriminalizaci účasti na výcviku a cest za teroristickým účelem. Nebo přidání kyberútoků, chemických a biologických útoků na seznam teroristických trestných činů. Odstraňování nebo blokování nelegálního teroristického online obsahu. Nebo opatření, proti financování terorismu. Stejně, jako určité zlepšení podpory obětem terorismu."

Záznam pořadu si můžete poslechnout ZDE

kategorie Z médií