KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovečtí senátoři odmítají zbraňovou ústavní novelu
Zpět

Lidovečtí senátoři odmítají zbraňovou ústavní novelu

Přidáno 11. 10. 2017 tiskové oddělení
Tisková zprávy, 11. 10. 2017
Senát dnes odložil projednávání novely ústavního zákona o bezpečnosti, která má posílit práva majitelů zbraní. Senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislých tuto novelu odmítají a označují ji za potenciálně nebezpečnou.

„Nepodléháme populismu a jsme přesvědčeni, že v otázce zbraní musí zvítězit zdravý rozum. Zbraňovou novelu považujeme za nešťastnou a potenciálně nebezpečnou z několika důvodů. Jsme bytostně přesvědčeni, že pilíře bezpečnosti České republiky musí tvořit profesionální armáda, policie a další státní složky. Zbraňová novela může vyvolávat v občanech falešný dojem, že se mají ozbrojovat a dle vlastního uvážení se zapojovat k zajišťování bezpečnosti ČR, protože stát na zajištění bezpečnosti nestačí,“ uvedl předseda Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar.

Lidovečtí senátoři vidí cestu, jak zachovat vysokou úroveň bezpečnosti v ČR, v účelném navyšování výdajů na obranu, posilování vztahů se spojenci v NATO nebo podpoře dobrovolných aktivních záloh, jež prochází řádným výcvikem.

„Byť v některých evropských zemích roste riziko terorismu, Česká republika je podle mezinárodního srovnání šestou nejbezpečnější zemí na světě. Riziko terorismu snížíme tím, že budeme zlepšovat podmínky pro práci tajných služeb, policie a armády, nikoliv cestou rozšiřování zbraní mezi populaci,“ doplnil senátor Petr Šilar. 

Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy