KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2017 Lidovci v kampani vsadí na dobrovolníky
Zpět

Lidovci v kampani vsadí na dobrovolníky

Přidáno 22. 5. 2017 tiskové oddělení
Tisková zpráva, 22. 5. 2017
KDU-ČSL se inspirovala v sousedním Německu a podle vzoru CDU a connect17 vytvořila svoji vlastní platformu pro dobrovolníky – tzv. Žlutý tým. Dobrovolníkem se může stát každý příznivec z celé republiky.

Lidovci chtějí do kampaně mimo straníky a členy mládežnických organizací zapojit aktivně i své příznivce a jako první spustí dobrovolnickou platformu.  Dobrovolníci se zapojí do volební kampaně na předvolebních mítincích, v online prostoru, poskytnou plochu pro vyvěšení plakátů nebo budou pomáhat při převozu lidí na potřebné akce. Před vypuknutím ostré kampaně v září se dobrovolníci zúčastní vzdělávacích seminářů, teambuildingových akcí a setkají se s kandidáty koalice.

„Chceme najít nadšené dobrovolníky, kterým není lhostejná současná politická situace a chtějí pomoci lidovcům k úspěchu ve volbách. Koneckonců z příkladů v okolních zemích vidíme, že je naprosto přirozené aktivně se zapojovat do veřejného života a podílet se na něm,“ řekl Marcel Ladka, celostátní koordinátor Žlutého týmu.

Němečtí křesťanští demokraté i díky pomoci dobrovolníků vyhráli poslední tři zemské volby v Sársku, Šlesvicko-Holštýnsku a Severním Porýní-Vestfálsku. Kontaktní kampaň platformy connect17 pomohla zvýšit volební účast ve všech těmto zemích a také pomohla k historickému úspěchu CDU, které se předpovídal značný úbytek hlasů.

Dobrovolníci lidovců se mohou registrovat přes formulář na www.zlutytym.cz, případně prostřednictvím facebookového odkazu www.facebook.com/zlutytym. Žlutý tým je možné sledovat také na Instagramu http://instagram.com/zlutytym. Klip Žlutého týmu: https://youtu.be/qA2qzAe9V9M

Pro případné dotazy či podněty je možné kontaktovat celostátního koordinátora Žlutého týmu Marcela Ladku telefonicky 777 602 551 nebo e-mailem na marcel@zlutytym.cz.


Kontakt:
Petra Hrušová
Tisková mluvčí KDU-ČSL
Tel: 731 603 853
E: hrusova@kdu.cz

kategorie Tiskové zprávy