KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Archiv 2016 Pavel Bělobrádek: Demokracie je diskuze, ne nůž a zápalné lahve
Zpět

Pavel Bělobrádek: Demokracie je diskuze, ne nůž a zápalné lahve

Přidáno 7. 2. 2016 (Administrátor)
Pavel Bělobrádek
Velmi mě znepokojily útoky z poslední doby, které mířily na lidi pomáhající uprchlíkům. Pokud se prokáže, že motivem násilí skutečně byla jejich charitativní práce, jde o vážné varování a ohrožení hodnot svobody, demokracie a humanity.
Respektuji svobodu projevu každého, ale odsuzuji ty, kteří jakýmkoli způsobem vyzývají k násilí. Z historie máme smutnou zkušenost, že verbální útoky se snadno mění v útoky skutečné.

Jsem přesvědčen, že drtivá většina českých občanů jakékoli násilí odmítá. Násilí není argument. V demokracii se s názorovými oponenty diskutuje, nebodá se noži, neházejí se zápalné lahve.

Rozumím tomu, že velká část obyvatel má obavy z toho, co se děje v Evropě v souvislosti s masovou migrační vlnou. Chci však všechny ujistit, že pro vládu je bezpečnost našich občanů na prvním místě.

I díky ráznému postupu policie a kabinetu ČR zatím zvládá migrační krizi. Jedinou správnou odpovědí na ohrožení práv a svobod občanů je vynucování vlády práva a zákona. To platí jak pro nelegální migraci, tak pro extremistické útoky.